• Mücadelenin ve Emeğin Timsali: Paulo Freire’ın Kaleminden “Ezilenlerin Pedagojisi”

  Mücadelenin ve Emeğin Timsali: Paulo Freire’ın Kaleminden “Ezilenlerin Pedagojisi”

  Yazarın kalemi hayatının da bir yansımasıdır. Brezilyalı yazar Paulo Freire hayatının dolu dizgin acılarını müthiş bir gayret ile çözümleme üzerine gitmiştir. O, hayatını insanlığa ve  eğitime adamış bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Freire, henüz kitabının başında yaptığı ithafla da bunu okuyucuya buram buram hissettirmeyi başarır: “Ezilenlere ve onlarla acı çeken, onların safında mücadele edenlere...” Freire […]Devamını oku »
 • Religious Involvement In The Later Years Of Life

  Religious Involvement In The Later Years Of Life

  According to the prevailing view, people are thought to become more deeply involved in religion as they grow older. With reference to the augmentation of people’s faith and religious practices as they get older, psychologists had seen the need to add the topic of “religion” to their studies on senescent period. For the reason that […]Devamını oku »
 • Eric Hoffer’in “Kesin İnançlılar” Adlı Kitabına Kısa Bir Değerlendirme

  Eric Hoffer’in “Kesin İnançlılar” Adlı Kitabına Kısa Bir Değerlendirme

  Bu yazıda Eric Hoffer’ın “Kesin İnançlılar” isimli eseri genel hatları ile öznel bir bakış açısıyla değerlendirilmeye çalışılmıştır.   Hoffer, 25 Temmuz 1902 tarihinde ABD New York’ta dünyaya gelmiştir. Henüz 6 yaşındayken bilinmeyen tıbbi sebeplerden dolayı görme duyusunu kaybetmiş olsa bile 15 yaşına geldiğinde tedavi olmadığı halde kendiliğinden tekrar görmeye başlamıştır. Hiç eğitim almamış olan Hoffer, […]Devamını oku »