814 kez görüntülendi.

“Hollywood’daki Mısır Tiyatrosu Netflix’in Oluyor!” | Arapça Metin Tercümeleri 4

المسرح المصري بهوليود في قبضة نتفليكس

تستمر شبكة نتفليكس في الاستحواذ شيئا فشيئا على الساحة السينمائية الأميركية لتضمها إلى تركتها، بعد ما استحوذت بشكل كبير على المحتوى التلفزيوني في السنوات الأخيرة

حققت نتفليكس مرادها في العام الماضي بفوز أحد إنتاجاتها بجائزة الأوسكار عن فيلم “روما” للمخرج ألفونسو كوارون. واليوم تتطلع الشبكة إلى تكرار إنجازها مع اقتراب موسم نهاية العام، الذي يعتبر الموسم الأهم لعرض الأفلام المتنافسة على الأوسكار والغولدن غلوب.

طبقا لموقعي “هوليود ريبورتر” و”فارييتي”، فإن إدارة نتفليكس على وشك حسم صفقة ضخمة للاستحواذ على المسرح المصري التاريخي في هوليود، سيضمن لها تنظيم العروض الخاصة لأفلامها في موسم الجوائز السينمائية طوال أيام الأسبوع، مما يجعلنا نتوقع إمكانية ترشح العديد من أفلام الشبكة لجوائز الغولدن غلوب والأوسكار.

 

Hollywood’daki Mısır Tiyatrosu Netflix’in Oluyor!

Netflix, son yıllarda televizyon içeriğine büyük bir şekilde hakim olduktan sonra, Amerikan sinemasını bünyesine katarak ele geçirmeye git gide devam ediyor.

Netflix hedefine, geçen yıl kendi prodüksiyonlarından biri olan ve yönetmenliğini Alfonso Cuaron’ın üstlendiği ‘’Roma’’ filminin Oscar Ödülü kazanması ile ulaşmıştı. Bugün ise film gösterimleri, Oscar ve Altın Küre ödülleri için en önemli sezon sayılan sene sonu sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, başarısının tekrarını bekliyor.

Hollywood Reporter ve Varrieta sitelerine göre Netflix yönetimi, Hollywood’daki Tarihi Mısır Tiyatrosu’nu bünyesine katmak için dev bir anlaşmanın eşiğinde! Netflix böylece, sinema ödülleri sezonunda, filmlerinin özel gösterimlerinin hafta boyunca organize edilmesini sağlayacak ve bu da platformun birçok filminin Altın Küre ve Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmesini beklememizi sağlayacaktır.

Önemli Kelimeler:

في قبضة: elinde tutmak, hakim olmak

استحواذ: ele geçirmek, hakim olmak

شيئا فشيئا: azar azar, git gide

ضم إلى: -e katmak, içine almak

إنتاج: prodüksiyon, yapım, üretim

مخرج: yönetmen

تطلع إلى: beklemek, gözlemek, çabalamak

إنجاز: başarı

موسم: sezon

طبقا ل…: -e göre

عرض: sunmak, gösterim

على وشك: üzere, neredeyse, az kala

جائز/ جوائز: ödül

توقع: beklemek, ummak, temenni etmek

ترشح:aday olmak, aday gösterilmek

…عديد من: birçok…

Kaynak: www.aljazeera.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.